Zbiorcze systemy antenowe

Darmowe wyceny systemów telewizyjnych

W związku z cyfryzacją oferujemy możliwość adaptacji istniejących systemów telewizji zbiorczej oraz budowę nowych dostosowanych do telewizji cyfrowej DVB-T. Wykonujemy bezpłatne konkurencyjne wyceny.

Zapraszamy do kontaktu: firmy, hotele, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe Tel. 790-255-367.

 

 

Montaż zbiorczego systemu do odbioru telewizji naziemnej i satelitarnej polega na zainstalowaniu jednego zestawu anten i zbudowaniu wewnętrznej sieci telewizyjnej. Dzięki zastosowaniu urządzeń wzmacniających i korygujących, systemy zbiorcze umożliwiają dystrybucję sygnału o optymalnych parametrach w obrębie całego budynku. Przekłada się to na jakość i niezawodność transmisji.


Możliwości systemu

Każdy użytkownik podłączony do systemu dostaje możliwość odbioru sygnału radia FM, telewizji naziemnej analogowej i cyfrowej oraz sygnału z jednego lub kilku wybranych satelit. Umożliwia to korzystanie z dowolnej polskiej platformy satelitarnej.


Zalety instalacji zbiorczych

JAKOŚĆ SYGNAŁU - wykorzystanie profesjonalnych anten i urządzeń wzmacniająco-korygujących pozwala na dostarczenie do każdego odbiornika sygnału o odpowiednio zbilansowanych parametrach.

EKONOMIA - koszt instalacji, konfiguracji i utrzymania systemu zbiorczego przypadający na jednego użytkownika, jest kilkakrotnie tańszy w stosunku do kosztu anteny indywidualnej.

SWOBODA WYBORU - w zależności od upodobań każdy z użytkowników sam decyduje z jakiej platformy telewizyjnej chce korzystać - zarówno satelitarnej, naziemnej lub kablówki.

ESTETYKA - z elewacji i dachu znika gąszcz anten szpecący budynek.

INNOWACYJNOŚĆ - mimo ogromu zalet, wciąż niewielu deweloperów na rynku oferuje dostęp do zbiorczych systemów telewizyjnych.   

POMOC TECHNICZNA - 24 miesięczna gwarancja, przegląd instalacji co 6 miesięcy, szybki serwis oraz doradztwo techniczne dla użytkowników.


Dodatkowe funkcje

Zbiorcze systemy telewizyjne mogą zostać uzupełnione o wiele dodatkowych funkcji które wzbogacają ich użyteczność. Przykładowo możemy w obrębie osiedla dodać nowe kanały telewizyjne np. obraz z kamery na placu zabaw lub parkingu. Dodatkowo mieszkańcy mogą obserwować co się dzieje przed ich budynkiem. Kolejny kanał może transmitować ogłoszenia administracji osiedla itp.


Elastyczna konfiguracja

W zależności od zapotrzebowania, zbiorcze systemy telewizyjne są budowane w różnej konfiguracji. Najprostsze umożliwiają dystrybucję jedynie telewizji naziemnej i radia. Bardziej zaawansowane instalacje oferują dodatkowo dystrybucję sygnału z jednej lub kilku satelitów. Możliwe jest budowanie systemów hybrydowych, umożliwiających dystrybucję sygnału wybranej sieci kablowej (również Internetu i telefonu).


Prywatna telewizja kablowa

Stacja czołowa, jest to urządzenie umożliwiające utworzenie własnej sieci kablowej z dowolnie wybranymi kanałami telewizyjnymi i Internetem. Systemy stacji czołowych to idealne rozwiązanie dla hoteli, szpitali, wspólnot mieszkaniowych, galerii handlowych itp. Dużą zaletą tych systemów jest całkowita swoboda wyboru kanałów TV.

Ponadto prywatna „kablówka” pozwala generować długoterminowe zyski, zapewniając tym samym, szybki zwrot inwestycji oraz elastyczny dobór oferty kanałowej. Użytkownik końcowy ma możliwość odbioru wszystkich wybranych kanałów w jakości cyfrowej bądź analogowej.


Stwórz własną platformę TV

Zastosowanie cyfrowych stacji czołowych, umożliwia tworzenie pakietów telewizyjnych z dowolnie wybranymi kanałami telewizyjnymi. Będąc operatorem prywatnej sieci kablowej, selekcjonujemy kanały tak, by dokładnie odpowiadały naszym potrzebom i wymaganiom. Mamy do wyboru tak naprawdę wszystkie satelitarne kanały niekodowane oraz kodowane (po wykupieniu licencji) - zarówno polskie jak i zagraniczne.

Równolegle do telewizji, możemy oferować dostęp do szerokopasmowego Internetu, wykorzystując w tym celu telewizyjną infrastrukturę kablową. Sygnał cyfrowej sieci kablowej możemy dystrybuować na znaczne odległości wykorzystując technikę bezprzewodową i światłowodową, co umożliwia pokrycie dużych obszarów.


Przykłady zastosowania

HOTELE - cyfrowa telewizja hotelowa jest świetnym sposobem na zwiększenie atrakcyjności obiektu. Dzięki naszym stacjom czołowym, możemy dystrybuować nawet kilkaset kanałów telewizyjnych w jakości cyfrowej. Wymiana starej, analogowej stacji czołowej na cyfrową nie wymaga wymiany okablowania, co pozwala zaoszczędzić czas i środki.

OSIEDLA MIESZKANIOWE - wszędzie tam gdzie brak lokalnej kablówki lub jej oferta jest niewystarczająca, warto zainwestować w utworzenie własnej telewizji kablowej. Inwestycja we własną stację czołową i okablowanie zwraca się w ciągu kilku lat, co czyni to rozwiązanie wyjątkowo korzystnym. Inne zalety to np. swoboda przy wyborze oferty kanałowej, dystrybucja Internetu, własna polityka cenowa, niezależność.

„GODZINA TV za 2 zł” - wewnętrzna sieć telewizyjna jest świetnym rozwiązaniem w miejscach takich jak szpitale, poczekalnie itp., gdzie możemy uruchomić automaty TV w które będą oferowały dostęp do bogatej oferty programowej przez określony czas po wrzuceniu monety.

REKLAMA I INFORMACJE - lokalna sieć TV pozwala na wyświetlanie spotów reklamowych i informacji w miejscach takich jak dworce czy centra handlowe.