Monitoring HD

CCTV HDDla najbardziej wymagających klientów, mamy w ofercie tak zwany monitoring mega pikselowy. Nazwa pochodzi od rozdzielczości rejestrowanego obrazu, zaczynającej się od 1 Mpix przez 2 Mpix (full HD 1920x1080) i dochodzącej do 15 Mpix.


Kamery w tego typu instalacjach posiadają własny adres IP i mogą być elementem istniejącej sieci informatycznej bądź tworzyć własną. Wyróżniamy kamery komunikujące się przewodowo za pomocą przewodów UTP oraz bezprzewodowe działające w sieci WI-FI.


Do rejestracji obrazu z kamer wystarczy odpowiednio wydajny komputer wraz z dedykowanym oprogramowaniem. Wysoka rozdzielczość pozwala na obserwacje za pomocą jednej kamery dużej przestrzeni oraz szczegółową i prawidłową interpretacje zdarzeń.


Algorytmy zawarte w oprogramowaniu do nagrywania obrazu pozwalają również na szczegółową analizę obrazu na żywo ( np. wykrywanie usuniętych, zasłoniętych lub pozostawionych przedmiotów). Bardziej rozbudowane aplikacje mają również możliwość rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych, analizę liczebności tłumu ludzi itp. Ze względu na wysoką jakość instalacje HD dedykowane są do stosowania w obiektach gdzie jakość nagrań jest najważniejsza (lotniska, parkingi, stacje metra, muzea itp.), lecz także dla klientów indywidualnych ceniących sobie nowoczesność i najwyższą jakość.